Implementacja dużego projektu (ponad 20 osób w teamie) - Szkolenia, kursy, certyfikaty

Odpowiedz

Junior

30 paź 2021, 22:21
Mam duży (dla mnie ;) projekt - ponad 20 osób i zaczynamy fazę implementacji. Nigdy wcześniej czegoś tak dużego nie robiłem i zastanawiam się w ogóle czy dam radę… Mam trzy takie główne źródła wątpliwości - może ktoś coś pomoże?

1. Komunikacja - jak się komunikować efektywnie i na bieżąco z tak dużą grupą osób? Boję się, że nie tyle ja będę miał problem z komunikacją, co moi ludzie po prostu będą zapominać czy nie mieć świadomości jak zgłaszać problemy itp.

2. Moje kontakty z przełożonymi - boję się, że będę totalnie pod ostrzałem i nie dam rady się wybronić w razie jakichś ataków...

3. Monitoring projektu - jak na bieżąco być świadomym, że się pojawiają opóźnienia, jak dobrze w ogóle zdefiniować kamienie milowe czy w ogóle wbs?

Pewnie problemtów jest tysiąc i więcej, ale te mi się rzuciły tak na teraz... Będę wdzięczny za pomoc

Ostatnio zmieniony przez autora: 6 mar 2014, 11:06,
zmieniany zmieniany 1 raz(y)


Wislo

6 lis 2021, 4:49
Co do pierwszego i trzeciego - to dla mnie od razu narzuca się odpowiedź - pm compass :P

Ostatnio zmieniony przez autora: 6 mar 2014, 11:06,
zmieniany zmieniany 1 raz(y)


Meelloon

10 lis 2021, 9:46
Hej
Po pierwsze - gratulacje, że dostałeś taki duży projekt - na pewno dasz radę :)
No a co do porad - ja też radzę jakiś program do zarządzania projektami, bo inaczej dużego teamu nie ogarniesz - po prostu zaczniesz różne rzeczy gubić i zapominać. Co do komunikacji - to właśnie taki programik bardzo pomaga - wrzucasz tam wszystkie dokumenty, komentarze i wszystko masz od razu i w jednym miejscu.
Jeśli chodzi o spotkania z kierownictwem - to to jest normalne - trzeba być po prostu przygotowanym i tyle. I trzeba być świadomym odpowiedzialności

Ostatnio zmieniony przez autora: 6 mar 2014, 11:06,
zmieniany zmieniany 1 raz(y)


ToPoor

15 lis 2021, 10:14
Co do monitoringu - moim zdaniem warto na początku usiąść z teamem i ustalić jakieś zasady - co ile się raportuje, co, w jaki sposób itp…. Wtedy wszystko jest jasne i nikt nie ma wygórowanych oczekiwań

Ostatnio zmieniony przez autora: 6 mar 2014, 11:06,
zmieniany zmieniany 1 raz(y)

Odpowiedz
Program do zarządzania projektami,
zespołem i dokumentami on-line!