Deadliny w projektach - Zarządzanie projektami - teoria i praktyka

Odpowiedz

kasia_u2

5 gru 2020, 14:02
Witajcie :)

Interesuje mnie taka sprawa - jak rozwiązujecie w Waszych projektach kwestie terminów? Jak np. macie tydzień na wykonanie danych prac, oddajecie projekt w terminie i ustalacie z klientem jakieś poprawki. Czy na wprowadzenie tych poprawek mamy znów tydzień czy jakoś inaczej się umawiamy?
Za każdym razem ustalamy z klientem kolejne deadline'y?

Marecki

19 gru 2020, 11:33
Moim zdaniem wszystko trzeba dokładnie określić w kontrakcie. Nie może być tak, że coś robisz "na gębę" bo potem klient będzie niezadowolony, bo myślał, że projekt będzie skończony wcześniej, a tamto, a siamto... wiadomo jak jest.
Także trzeba wszystko dokładnie wynegocjować na samym początku i uwzględnić to w umowie. Ja tak robię i przynajmniej nie mam żadnych niedopowiedzeń ani konfliktów z tego wynikających

Palos

8 sty 2021, 7:41
Zgadzam się z przedmówcą - wszystko musi być uwarunkowane umową. Ale w praktyce zwykle decydują stusunki na linii klient - my. Jeśli są dobre, zawsze można to wszystko zorganizować bardziej elastycznie. Jak nie - no to trudno, trzeba przeboleć i trzymać się terminów umownych - wtedy trzeba ich się trzymać kurczowo i nie odpuszczać!

aga_broker

11 sty 2021, 20:27
Haha, poprawki. Moi zleceniodawcy uwielbiają to słowo :D I totalnie nie rozróżniają go od pojęcia "zmiany w projekcie". Tłumaczenie im, że poprawki to TYLKO coś co ja zrobiłem źle i muszę to właśnie - poprawić. Inne to ZMIANY - czyli klient wymyślił sobie coś nowego, o czym wcześniej nie było mowy.

I tak, jeśli chodzi o poprawki - to zwykle w umowie nie przewiduje się przesunięcia końca projektu. Jeśli chodzi o zmiany - tutaj oczywiście tak, w kontrakcie wszystko jest dokładnie opisane.

Baloons

13 sty 2021, 11:23
Moim zdaniem z tymi poprawkami i zmianami w projekcie jest nie do końca tak. Jestem zdania, że nawet jeśli to mają być poprawki z winy wykonawcy projektu, czyli np. wady produktu czy inne niedociągnięcia to też na poprawienie ich powinien być w umowie przeznaczony konkretny termin. Jakby go nie było to kiedy mielibyśmy to zrobić jeśli oddaliśmy projekt w terminie?
Odpowiedz
Program do zarządzania projektami,
zespołem i dokumentami on-line!