6 kluczowych powodów porażek w projektach - Zarządzanie projektami - teoria i praktyka

Odpowiedz

Marecki

19 lis 2020, 7:22
Hej, hej!
Znalazłam taki ciekawy, moim zdaniem, artykuł. http://www.techrepublic.com/article/avoid-these-common-causes-for-project-failure/5760615 Stary bardzo, ale tematyka aktualna. Co sądzicie? Zgadzacie się?

Tu krótkie tłumaczenie fragmentu:
"Większość niepowodzeń projektów może być oszacowana, przewidziana stosując ogólniki, generalizacje. Pomaga to zrozumieć te procesy i być proaktywnym w działaniach prowadzących do unikania takich problemów w samym ich zalążku. Tom mówi o 6 najbardziej powszechnych powodach porażek projektów, do których zalicza:
1. Złe planowanie front-up
2. Niekompletne lub niejasne plany pracy
3. Słaba dyscyplina zarządzania projektem
4. NIewystarczające zasoby
5. Problemy związane z zasobami ludzkimi
6. Problemy związane z cyklem życia projektu."

Jeszcze raz powtórzę pytanie - co Wy sądzicie na ten temat? Jakie Wy problemy uważacie za kluczowe?

agus

5 gru 2020, 18:11
Zupełnie nie zgadzam się z punktem 2. Ja pracuję głównie nad projektami internetowymi - tam zarządzanie zmianą, a nie tworzenie sztywnych planów pracy jest najważniejsze. Oczywiście, planować trzeba, ale na pewno te plany pracy nie są głównym powodem niepowodzeń w projektach.

sebek_321

16 sty 2021, 0:34
Moim skromnym zdaniem ta lista powinna wyglądać tak ;)
1. Problemy z komunikacją na linii klient - my
2. Komunikacja w zespole projektowym
3. Komunikacja na linii kierownik - członkowie projektu
4. Komunikacja między zarządem a kierownikiem projektu
5. Komunikacja między ....
6.....
Takie są moje doświadczenia w tej sprawie ;)

fulka00

26 lut 2021, 10:31
Moje doświadczenia są dokładnie takie same jak sebka - komunikacja do potęgi entej. Jak zabranknie komunikacji - projekt upada i tyle. Wiadomo, że w tej dziedzinie zawsze są jakieś niedociągnięcia, ale chodzi tutaj o fundamentalne zasady i coś tak niemierzalnego jak zgranie zespołu ;)

mat_P

5 mar 2021, 22:10
Dla mnie to tak:
punkty 3-6 osłabiają projekt, ale na pewno nie doprowadzą do totalnej porażki
punkty 1-3 - o, tu to tak. Projekt może spokojnie upaść bez dobrego planowania i złego zarządzania. Btw - złe zarządzanie projektem - to strasznie ogólnikowe pojęcie i trudno się do niego odnieść ;-)
Pozdrawiam!
Odpowiedz
Program do zarządzania projektami,
zespołem i dokumentami on-line!