Co Cię najbardziej denerwuje w pracy jako PM - Zarządzanie projektami - teoria i praktyka

Odpowiedz

Macio

19 sie 2021, 2:42
Zaczynam pracę jako kierownik projektów. Wiem, że to bardzo wymagająca i stresująca praca. Chciałbym zapem zapytać się Was, co jest najbardziej denerwujące, frustrujące w tej pracy?

norbert_k

22 sie 2021, 0:59
Witam. Jeśli chodzi o mnie, najbardziej irytuje mnie brak wsparcia ze strony kierownictwa. Dostaję zadanie do wykonania. Po podpisaniu karty projektu często okazuje się, że na polu bitwy zostałem sam wraz ze swoją ekipą. Często sponsor projektu obecny jest tylko na papierze. Przy próbie rozmowy dowiaduję się, że on przecież koordynuje kilka/kilkanaście projektów, więc jak ma być aktywny we wszystkich? Oj tak, to potrafi być irytujące.

Izkaa

23 sie 2021, 12:57
Ja natomiast miałem problem z klientem. Szczególnie z jego zdecydowaniem. Co chwilę zmieniał zdanie. Rozumiem brak zdecydowania na początku projektu. Ale przecież zmiany w trakcie ogromnie zwiększają koszty i wydłużają czas!

Robin

12 wrz 2021, 17:33
Cześć! Ja miałem przykrą sytuację związaną z brakiem autorytetu. W zasadzie nigdy nie chciałem kierować projektem. Zostałem po prostu wybrany przez kierownictwo. Niestety wcale nie wyróżniałem się kompetencjami. Nie zdziwi was w takim razie brak autorytetu w grupie stworzonej do wykonania tego zadania. Nie pracowało się dobrze, panował brak jakiejkolwiek współpracy.
Odpowiedz
Program do zarządzania projektami,
zespołem i dokumentami on-line!