W jakim stopniu pracodawca powinien pokrywać koszt szkoleń? - Zarządzanie projektami - teoria i praktyka

Odpowiedz

Kris

19 sie 2021, 6:57
Czy gdy podnosicie swoje kwalifikacje, zdobywacie certyfikaty z zarządzania projektami, to są one na koszt pracodawcy? Czy pokrywa 100% kosztów, czy tylko część? Opłaca tylko egzamin czy również szkolenie? Czy według waszych przełożonych wraz ze zdobywaniem kolejnych certyfikatów wiąże się wzrost dochodów, czy innych wartości?,
Krzysiek

Kambeker

8 wrz 2021, 3:23
Krzysztofie, mój pracodawca płacił za moje szkolenie przygotowujące do egzaminu certyfikującego PMP. Jednak zawarto klauzurę, według której musiałbym ponieść wszystkie koszty w przypadku mojego odejścia z firmy w ciągu jednego roku

ewez

6 paź 2021, 13:09
Mam szczęście pracować w firmie, która pozwala swoim pracownikom doskonalić się. Inwestują we mnie, bo wiedzą, że przenosi się to na firmę. Wierzą też, że sam przekażę zdobytą wiedzę innym pracownikom. Wielu pracodawców traktuje możliwość rozwoju jako sposób na przyciągnięcie największych talentów. Wydaje mi się, że pracując w wielonarodowej korporacji, powinno oczekiwać się szeroko pojętego rozwoju.

Leszczu

9 paź 2021, 11:32
Zapytałem się o możliwość opłacenia szkolenia PRINCE2 - Foundation. Niestety, moje stanowisko w zasadzie nie wiąże się z zarządzaniem projketami, a istnieje tylko małe prawodopodobieństwo na przeniesienie mnie do innego działu, gdzie mógłbym wykorzystać nowe umiejętności. Odpowiedź była więc odmowna. Takie sytuacje są dla mnie jedynie motywacją, by inwestować w siebie i osiągnąć założony sobie cel.

PawełM

26 paź 2021, 3:33
Oczywiście zgadam się z wypowiedziami powyżej, jednak szkolenie jednostek wiąże się z pewnym ryzykiem. Te jednostki mogą opuścić firmę zaraz po tym, gdy zdobędą interesujące ich umiejętności. Jednak najczęściej ludzie są lojalni wobec firm, które traktują ich dobrze. Niestety jest dendencja patrzeć w negatywnym świetle na temat rozwijania zdolności pracowników, jednak jeśli istnieje obawa, że ktoś opuści firmię, można "przywiązać" go odpowiednim zapisem w kontrakcie. Inwestowanie w ludzi, to inwestowanie w swój biznes.

Edula

26 paź 2021, 15:53
Pracodawca będzie chciał zobaczyć zaangażowanie osoby ubiegającej się o dofinansowanie szkolenia. W końcu wydaje swoje pieniądze na ten cel. ;)
Odpowiedz
Program do zarządzania projektami,
zespołem i dokumentami on-line!