Social Media, a Project Management - Zarządzanie projektami - teoria i praktyka

Odpowiedz

Junior

23 lip 2021, 1:55
Hej, właśnie jestem w trakcie pisania pracy zaliczeniowej na temat powiązania Social Media wraz z Zarządzaniem Projektami. Przechodząc do rzeczy. Czy naprawdę warto korzystać z sieci społecznościowych do zarządzania projektami? Jest taniej? Szybciej? Więc, kierownicy projektu, korzystacie z mediów społecznościowych? Jeśli tak, to dlaczego? Z góry dziękuję za wpisy!
Maciej

palka

23 sie 2021, 4:03
Ja używam pewnego portalu społecznościowego głównie z powodu wygody oraz przezwyciężenia odległości między pracownikami. Ja pracuję we Wrocławiu, natomiast jeden członek mojej grupy na co dzień mieszka w Gdańsku.

Junior

18 wrz 2021, 12:59
Dziękuję za wypowiedź. Liczyłem, że znajdę jakieś badanie na ten temat. Trudno jednak znaleźć coś konkretnego. Zgodzę się, że jest to wygoda, czy możliwość poradzenia sobie z rozproszeniem, ale dlaczego nie wykorzystywać maili? Przecież nie można powiedzieć, że nie są wygodne.

Artek

23 wrz 2021, 5:04
Nie posiadam niestety żadnych liczb, jednak mogę powiedzieć, że wykorzystywałem grup na Facebook'u jako sposób zarządzania projektem w kilku swoich projektach. Sprawdziłem, że jest to bardzo szybki sposób przekazania informacji do grupy projektowej (prawie tak szybka jak czat). Nie twierdzę, że jest odpowiednia dla każdego, jakby nie było, Facebook odwraca uwagę, i niektórzy mogą spędzić tam kilka godzin nie robiąc nic konkretnego. Mogę powiedzieć, że jest pomocny, jednak osobiście wolę rozwiązania dedykowane zarządzaniu projektami, a praktycznie wszystkie mają możliwość dyskusji w grupie itp.
Artur

palka

17 paź 2021, 3:35
Wydaje mi się, że Artur trafił w sedno tematu. Wielu ludzi już korzysta np. z Facebooka, łatwo tam zarządzać grupą, sam portal jest każemu znany. Niestety istanieje ryzyko, że ludzie zostaną rozproszeni przez dodawną zawartość. Sama idea może nie być właściwa dla wszystkich (starci pracownicy, nie zaznajomieni z portalem w wystarczającym stopniu)

jarek_o

21 paź 2021, 16:15
Social Media na pewno pomagają rozwiązać problemy z komunikacją, czy odległościami. Ale nie dają możliwości, tworzenia zadań, kamieni milowych, czy sprawdzania postępu wykonania zadań. A właśnie to są dla mnie najbardziej potrzebne funkcjonalności.
Jarek.

tomek_k

2 lis 2021, 15:24
Używałem Facebook'a do zarządzania projektami. Utworzyłem zamknięte grupy dla kilku projektów, by sprawnie komunikować się z członkami grup.To rozwiązanie przypadło wszystkim do gustu, ponieważ rozwiązanie jest znane każemu. Pewne jest, że wysłana wiadomość została przeczytana, a nie utknęła gdzieśw skrzynce odbiorczej. Na razie nie uwzględniałem klientów w tej formie zarządzania projektem, ale być może w przyszłości tak się stanie. Gdy zaproszę klientów do współpracy prowdopodobnie stworzę dwie grupy:Dla grupy zadaniowej i dla wszystkich. Nie wydaje mi się, że klient powinien być wciągany we wszystko, co dzieje się między członkami zespołu.

Artek

7 lis 2021, 15:13
Dokładnie, to rozwiązanie nie może nie odpowiadać wszystkim, ale jest dobrym rozwiązaniem pod względem komunikacji dla osób, które już z niego korzystają
Odpowiedz
Program do zarządzania projektami,
zespołem i dokumentami on-line!