Korzyści z zarządzania projektami - Zarządzanie projektami - teoria i praktyka

Odpowiedz

kasia_u2

1 sie 2021, 19:21
Witam,
Chciałem zacząć ogólną dyskusję na temat korzyści z usystematyzowanego zarządzania projektami. Dlaczego coraz więcej organizacji działa w oparciu o realizację projektów? Według mnie bardzo dużą zaletą jest elastyczność. Praktycznie zawsze podczas trwania projektu można coś dodać, usunąć czy zmienić. Jakie są wasze opinie? Kaśka

ewez

18 sie 2021, 1:02
Hej Kasiu,
Fajnie, że poruszyłaś tak i fajny, bardzo ogólny temat. Wydaje mi się, że nie ma go jeszcze na forum. Komuś może się przydać ;). Jak dla mnie główną największą zaletą jest ułatwienie komunikacji. Pracujemy w zespołach, każdy jest specjalistą w swojej dziedzinie i wie co ma robić.

marcik

12 wrz 2021, 0:21
To ja napiszę uwagę z punktu widzenia kierownika. Realizacja projektów i zarządzanie nimi naprawdę zwiększa prawdopodobieństwo sukcesu. Organizuję częste spotkania z zespołem i zauważyłem, że mamy dużą kontrolę nad produktem, a wszystkie problemy rozwiązywane są na bieżąco

Baloons

21 wrz 2021, 23:40
Dobre zarządzanie projektem zmniejsza koszty. Poprzez odpowiednie planowanie oraz analizę ryzyka zmniejsza się prawdopodobieństwo kosztownych zmian, czy niedotrzymania terminu.

Leszczu

9 paź 2021, 4:58
Nie sposób nie zgodzić się z wypowiedziami. Jednak mam rzecz na plus troszkę z innej perspektywy. Poprzez dobre zarządzanie projektami, czyli dostarczanie produktów czy usług wysokiej klasy, umacnia się i zwiększa swój status na rynku.
Odpowiedz
Program do zarządzania projektami,
zespołem i dokumentami on-line!