Czy egzamin PMP stracił swoją wartość? - Szkolenia, kursy, certyfikaty

Odpowiedz

Jakub

22 maj 2019, 9:17
Założyłem ten temat, bo mam swoje refleksje na temat egzaminu PMP. Wydaje mi się, że coraz mniej oddaje praktyczne przygotowanie do pracy jako kierownik projektu i jest po prostu za łatwy. Co Wy o tym sądzicie? Nie uważacie, że przydałoby się trochę zrewidować ten egzamin i wprowadzić zadania, które sprawdzałyby wiedzę w bardziej hmm praktyczny sposób?

Palos

26 maj 2019, 23:29
Ja myślę, że tak jest z wszystkimi certyfikatami. Człowiek, który przyjmuje Cię do pracy często woli bazować na własnych odczuciach czy samemu sprawdzić kandydata niż patrzeć jedynie na papierki. Oczywiście, doświadczenie zawodowe jest równie ważne, jeśli nie bardziej...
Myślę, że bardziej dlatego PMP faktycznie traci nieco na swojej wartości, która jednak jest niewątpliwa, moim zdaniem.

agus

4 cze 2019, 7:00
Ja zauważyłam (u siebie ;) inny problem. Przy takich egzaminach uczymy się dużo przed nim samym i parę miesięcy później większość tej, szczegółowej wiedzy gdzieś umyka. Może właśnie dlatego pracodawcy nie uważają certyfikatów za w 100% pewnych.

Artur_T

20 cze 2019, 1:05
Znalazłem niedawno szacunki, że na świecie jest około 400 000 osób z certyfikatem PMP. To nie jest dużo, naprawdę. Czyli na pewno egzamin ten ma pewną (dużą) wartość.
Nie można powiedzieć, że posiadanie certyfikatu jest gwarancją sukcesu, bo wszystko zależy od konkretnego człowieka -doświadczenia, cech charakteru, umiejętności. Nie poznamy dobrego project managera jeśli nie sprawdzimy go w działaniu.


Magnolia

5 sie 2019, 9:18
Ja mam certyfikat PMP i nie za bardzo podoba mi się Wasza krytyka. Rozumiem, że każdy może mieć swoje własne zdanie, ale wydaje mi się też, że niektórzy dużo wypowiadają się na tematy, o których mają małe pojęcie...

Pracuję w branży od wielu lat i kilka lat temu zrobiłam PMP. Wcześniej wydawało mi się, że prowadzę udane projekty, jednak po zrobieniu certyfikatu widzę ile jeszcze można było w nich poprawić.

Dlatego dla mnie najważniejszą funkcją PMP było poszerzenie horyzontów i zdobycie teoretycznej wiedzy na wysokim poziomie, co zdecydowanie przydaje się w praktyce.
Odpowiedz
Program do zarządzania projektami,
zespołem i dokumentami on-line!