Problem z komunikacją w zespole - Zarządzanie projektami - teoria i praktyka

Odpowiedz

agus

2 cze 2019, 18:57
Pracuję nad dość dużym projektem, który polega na zaprojektowaniu portalu internetowego. Zauważyłam, że każdy działa bardzo indywidualnie i brak jest właśnie komunikacji. Co zrobić, żeby ludzie oderwali czasem nosy od komputerów i zaczęli komunikować się między sobą?

LukaszOpen

4 lip 2019, 16:38
A czy ten projekt ma swojego kierownika (project managera)? Bo to właśnie on powinien dbać o takie rzeczy jak komunikacja.

agus

20 paź 2019, 8:42
Tak, zespół ma kierownika. Problemem jest to, ż średnio zna się on na rzeczy od strony technicznej.
Właśnie myśleliśmy nad tym, co możemy zrobić i mamy kilka bardzo ogólnych pomysłów: może coś z workflow? Lepsze zarządzanie dokumentami? Może jakieś kursy z komunikacji?
Napiszcie co o tym sądzicie.

yarek

12 lis 2019, 1:26
A do czego tak naprawdę potrzebna Wam jest poprawa komunikacji? Bo na razie wygląda to trochę tak, jakby dla samej poprawy. Napiszcie o szczegółach, wtedy może uda nam się wspólnie coś wymyślić.

Robin

23 gru 2019, 6:00
Ja nie wiem czy problem leży w dokumentacji. Jeśli ludzie nie umieją się ze sobą komunikować, to zwykle problem nie leży w papierkach.
Komunikacja jest o tyle trudnym zagadnieniem, że ciężko jest do tego zmusić. Może spotykajcie się częściej, w mniej formalny sposób? Może zmieńcie sztywne, obowiązkowe narady w takie w bardziej przyjaznej atmosferze?

agus

26 gru 2019, 0:28
yarek: Poprawa komunikacji potrzebna nam jest, żeby poprawić również efektywność prac jako całości. Pojawiają się małe problemy ze scalaniem produktu - wymaga on wtedy poprawek. Czuję po prostu, że coś na pewno da się tutaj zrobić, żeby sytuację poprawić i móc się rozwijać.

mat_P

10 kwi 2020, 8:25
Następnym razem "zainwestujcie" w strukturę podziału pracy. To bardzo wiele może ułatwić właśnie w takich problemach, jak scalanie produktu na przykład. Oprócz tego, usiądźcie po prostu spokojnie i pogadajcie o tym, jak każdy z Was rozumie ten problem komunikacji. Najpierw starajcie się odnależć źródło, a dopiero potem naprawiajcie sytuację.

mse

23 maj 2020, 11:05
A może warto zainwestować w narzędzia, które będą wspierać komunikację. Może warto skorzystać z jednego z systemów do zarządzania projektami, który wspiera wewnętrzną komunikację dodatkowymi powiadomieniami, umożliwia komentowanie zadań realizowanych w firmie?
Odpowiedz
Program do zarządzania projektami,
zespołem i dokumentami on-line!