Książki

Deadline Zdążyć przed terminem. Opowieść (sensacyjna) o zarządzaniu projektami - DeMarco Tom

Tagi: zarządzanie projektami, zarządzanie czasem, Agile Project Management

Deadline to słowo powszechnie znane. Oznacza termin lub datę wykonania. Często kojarzone negatywnie, bywa zmorą kierowników zespołów, managerów. Termin goni, czasu coraz mniej.. DeMarco znalazł na to rozwiązanie i opisał je w swojej książce - prostym językiem, w przejrzysty i zrozumiały sposób.

Głównym bohaterem książki jest Webster Tompkins- mężczyzna, który w wyniku redukcji etatów zostaje zwolniony. Nie pozostaje on jednak na bezrobociu zbyt długo. Odurzony narkotykiem przez pewną kobietę zostaje przetransportowany do Morowi, gdzie zostaje mu powierzone pewne zadanie - przeprowadzenie ogromnego projektu informatycznego, a dodatkowo dokonanie przy tym eksperymentu. Który zespół specjalistów będzie pracował najwydajniej?

Autor przedstawia w książce kolejne etapy przygotowywania i realizacji projektu, procedury i wyzwania, którym musi sprostać manager zarządzający, proces rekrutacji nowych pracowników, presję ze strony przełożonych i jej oddziaływanie na pracę zespołu Poruszył także wątek motywacji.
DeMarco podkreśla, iż konieczne jest dostosowywanie się na bieżąco do zmian zachodzących w otoczeniu, analizowanie napływających informacji. Deadline to książka napisana w sposób rzetelny, zawierająca wiele ciekawych przemyśleń. Każdy może wynieść coś dla siebie.

Tom DeMarco - amerykański pisarz, informatyk, konsultant, współzałożyciel firmy doradczej The Atlantic Systems Guild, jeden z twórców inżynierii oprogramowania, w tym analizy strukturalnej. Za swój wkład w rozwój informatyki w 1996r. otrzymał Nagrodę Warniera, a w 1999r. za wkład w rozwój metod programowania uhonorowany został Nagrodą Stevensona.http://onepress.pl/view/5603U/deadline-zdazyc-przed-terminem-opowiesc-sensacyjna-o-zarzadzaniu-projektami-demarco-tom,a_03tf.htm


Program do zarządzania projektami,
zespołem i dokumentami on-line!