Książki

Jakość projektów informatycznych. Rozwój i testowanie oprogramowania - Karolina Zmitrowicz

Tagi: zarządzanie jakością

Testowanie oprogramowania jest niezwykle ważnym procesem. W książce została opisana większość obowiązujących i wykorzystywanych standardów rodziny ISO i IEEE w prosty i zrozumiały dla czytelnika sposób. Sporo do myślenia daje ciekawa grafika przedstawiająca dane zagadnienia. Znajdziemy tutaj także opisy rodzajów testów, technik testowania, planowania, oceny i kontroli testów.

Zagwarantowanie wysokiej jakości oprogramowania jest niełatwym zadaniem. Kiedy można to osiągnąć? Z pewnością, gdy będziemy przestrzegać (wysokich) standardów procesu wytwarzania. Musimy dopilnować, aby każdy problem był rozwiązany do końca. Błędy ujawnione podczas testowania są błędami, które nie powinny na tym etapie już mieć miejsca.

Karolina Zmitrowicz podpowiada, jak na pierwszych etapach kodu wykrywać i przede wszystkim rozwiązywać istniejące niezgodności. Postawmy na efektywność!
Dużo informacji popartych przykładami, grafik obrazujących idee jest tutaj dobrym rozwiązaniem. Książka w sam raz dla osób pragnących w przyjemny sposób zapoznać się z metodami tytułowego rozwoju i testowania oprogramowania. Większość informacji opiera się na przykładach.

Karolina Zmitrowicz - pracuje w branży IT od 10 lat. Posiada międzynarodowe doświadczenie z obszaru analizy biznesowej i inżynierii wymagań, zarządzania jakością i projektami. Pełniła różne role - od testera, poprzez analityka i projektanta, po koordynatora projektów. Dzięki temu poznała wiele aspektów realizacji projektów IT, postrzegała podejmowane tematy z wielu punktów widzenia. Autorka kilkunastu publikacji z obszaru zarządzania jakością, testowania, analizy biznesowej i zarządzania zespołem oraz książek.


Sprawdź aktualną cenę w sklepie Onepress!


Dostępne wersje językowe: English | Polski

Program do zarządzania projektami,
zespołem i dokumentami on-line!