Książki

Liderzy jedzą na końcu. Dlaczego niektóre zespoły potrafią świetnie współpracować, a inne nie - Simon Sinek

Tagi: zarządzanie zespołem

Książka opisuje, jak być skutecznym liderem i dlaczego jest to tak istotne. Znajdziemy tu długoterminowe zalety stosowanej metody. Autor nietypowymi opowieściami wciąga czytelnika i inspiruje do wprowadzania w swoje życie zmian.

Dlaczego większość pracowników z utęsknieniem odlicza czas do piątku, świąt, urlopu? Każdy dzień w pracy traktują jako zło konieczne, a w powierzane im obowiązki nie są w stanie zaangażować się w 100%. Menedżerowie oczekują, że podwładni będą z przyjemnością i entuzjazmem oddawali się pracy – niestety większość z nich nie ma pojęcia jak kierować ludźmi. Współczesne organizacje nie potrafią dostrzec, iż to, czego im potrzeba to ktoś, kto pokaże pracownikom, że to oni są najcenniejszym kapitałem.

Książka jest kontynuacją światowego bestellera „Zaczynaj od DLACZEGO. Jak wielcy liderzy inspirują innych do działania.” i przenosi zawarte w niej idee na poziom korporacyjny. Pytanie DLACZEGO jest kluczowe, jednak to dopiero początek. Po udzieleniu odpowiedzi, musimy się zastanowić, jak przekazać swoją wizję innym, inspirować ich, zdobyć zaufanie. Sinek posiłkuje się przykładem kultury Marines – mężczyźni i kobiety są tam w stanie zaryzykować życie, bo mają świadomość, że inni zrobiliby to samo dla nich. Jeżeli pracownicy będą przekonani, że szefowie i koledzy staną za nimi murem – odwdzięczą się tym samym.

Ludzie mający świadomość, że ich praca ma sens, są doceniani i mogą polegać na innych, oddadzą się firmie w 100%. Model ten wykorzystują najlepsze przedsiębiorstwa osiągając przy tym znakomite zyski, rozwój i konkurencyjność.
Jeżeli pragniesz też osiągnąć takie efekty, przekonać się o tym na własnej skórze – pozwól się zainspirować.

Sprawdź aktualną cenę na onepress.pl!


Program do zarządzania projektami,
zespołem i dokumentami on-line!