Książki

Scrum. Praktyczny przewodnik po najpopularniejszej metodyce Agile - Kenneth S. Rubin

Tagi: zarządzanie projektami, Agile Project Management, Scrum

„Scrum – praktyczny przewodnik po najpopularniejszej metodyce Agile” na ponad 400 stronach przenikliwie wprowadza czytelnika w aspekty pracy w Scrumie kładąc nacisk na zderzenie teorii z rzeczywistością codziennej pracy. Książka skierowana do osób zarówno rozpoczynających swoją przygodę z tą metodyką pracy, jak i dla tych zaawansowanych – znajdą tu oni wiele ciekawych informacji.

Książka została podzielona na cztery części:

PIERWSZA- najbardziej rozbudowana, podstawy. Można tu znaleźć rozdziały poświęcone „zasadom zwinności”, długowi technologicznemu. 30 stron esencji wartości Agile, a także kryjących się za nimi przemyśleń. Całość jest napisana konkretnie i precyzyjnie. Jeden z cennych cytatów, który tu odnajdziemy brzmi: „Praca czekająca na realizację jest znacznie gorsza niż pracownik czekający na pracę.”.

DRUGA- koncentruje się na omówieniu roli Scrum Mastera, Product Ownera i członka zespołu deweloperskiego. Główne obowiązki osób pracujących w Scrumie, cechy predysponujące do pełnienia danej roli, w jaki sposób pracować, aby dobrze wykonywać swoje zadania. Znajdziemy tu także rozdział poświęcony menedżerom. Rubin wypunktowuje role i obowiązku przełożonego w Scrumie.

TRZECIA- planowanie. Autor skupia się tu na zasadach planowania działań organizacji. Od tego o szerokim horyzoncie czasowym po bieżące zadania. Ogrom cennej wiedzy dla osób wprowadzających Scruma na poziomie organizacji.

CZWARTA- najwięcej porad praktycznych związanych z czystym Scrumem: od A do Z. Wszystko z dużą ilością przykładów.

Oprócz cennych treści znajdziemy tu także wiele obrazkowych schematów, ilustracji dodatkowo wyjaśniających dane zagadnienia.


Sprawdź aktualną cenę w sklepie Onepress!


Dostępne wersje językowe: English | Polski

Program do zarządzania projektami,
zespołem i dokumentami on-line!