Książki

Zarządzanie zmianą. Jak radzić sobie z oporem pracowników i zadbać o ich motywację - Wojciech Daniecki

Tagi: zarządzanie zmianą

Autor wyjaśnia istotę zarządzania zmianą, genezę powstawania zmian, a także zwraca uwagę, iż pracownik powinien być podmiotem zmian, nie tylko przedmiotem planowanych zmian.

Wobec wszelkich zmian zachodzących w przedsiębiorstwach w obecnych czasach – fuzje, przejęcia – nasilają się procesy prywatyzacji, globalizacji, a struktury organizacyjne przedsiębiorstw muszą coraz bardziej i lepiej sprostać oczekiwaniom coraz bardziej wymagających klientów. Zarządzanie zmianą jest coraz istotniejszym aspektem kierownictwa.

Daniecki sugeruje, jak zniwelować strach powszechnie panujący wśród pracowników, jednocześnie włączając ich w proces zmian. Przedstawia sposoby, jak zaszczepić w nich świadomość, iż jest to dla nich szansa rozwoju i awansu.

Wojciech Daniecki – doktor, wykładowca na dwóch uczelniach w Warszawie. Pracował jako wykładowca na uczelniach amerykańskich. Autor kilku poczytnych książek z zakresu psychologii zarządzania. Przez kilkanaście lat pracował jako psycholog konsultant dla przedsiębiorstw i instytucji.

Sprawdź aktualną cenę na onepress.pl!


Program do zarządzania projektami,
zespołem i dokumentami on-line!