Zarządzanie projektami - książki dla początkujących - Literatura

Odpowiedz

fulka00

7 lip 2019, 22:07
Cześć, zaczynam pracę i wiem, że będę miała styczność z zarządzaniem projektami. Jednak nigdy wcześniej za bardzo nie miałam z tym do czynienia. Co najlepiej przeczytać na początek, żeby poznać podstawowe terminy, zasady? Nie chodzi mi o nic bardzo praktycznego, tylko naprawdę 'basic knowledge'. Może moglibyście coś polecić?

pawel_77

26 sie 2019, 17:20
Na początek polecam słownik i całą bazę wiedzy pm-compass :)

fulka00

30 paź 2019, 23:31
Tak, wiem - widziałam i czytałam. Teraz szukam czegoś więcej. Macie pomysły?

Broker

23 gru 2019, 1:24
Ja na początku czytałam 'Sztuka zarządzania projektami' Berkun i PMBoKa. Myślę, że pierwsza pozycja to dobra lektura dla każdego, kto chciałby się dowiedzieć, jak wygląda pm. PMBoK to z kolei kompendium metodologii PMI - obowiązkowe dla tych, którzy chcą mieć jakikolwiek z tym PMI związek.

aga_broker

3 mar 2020, 15:15
Mnie do zarządzania projektami przekonało "Kierowanie projektem. Praktyczny poradnik dla tych, którzy nie lubią tracić czasu". Napisane w bardzo lekki i przystępny sposób. Zero trudnej terminologii :)

Marecki

15 mar 2020, 21:24
Ja jeszcze zwrócę uwagę na polską pozycję -Podstawy zarządzania projektami, M. Pawlak. Kompleksowe, analityczne - bardzo fajne. Może nie najłatwiejsze dla początkującego, ale do przejścia. Warto, bo można nabyć naprawdę solidną wiedzę.

magdasul

9 kwi 2020, 16:51
Dla mnie przełomową książką było "Najwspanialszy projekt świata. Zespół projektowy na drodze do jakości" - książka jest tak naprawdę o TQM (Total quality management). Uświadomiła mi i pokazała jak naprawdę zarządzanie jakością jest ważne.
I uwaga! Książka to praktycznie powieść! Historia pewnego projektu, można by powiedzieć :)
Odpowiedz
Program do zarządzania projektami,
zespołem i dokumentami on-line!