Jak uniknąć klęski projektu - Zarządzanie projektami - teoria i praktyka

Odpowiedz

Broker

6 cze 2019, 19:47
No właśnie - jak uniknąć najpoważniejszych błędów w projektach? Na co zwracać szczególną uwagę?

marcik

25 cze 2019, 13:09
Mnie najbardziej denerwują nierzeczywiste harmonogramy. Kierownicy myślą, że jak stworzą ambitne terminy, to wszystko będzie działało lepiej. A ja zauważyłam, że jest zupełnie odwrotnie. Pracownicy frustrują się, że nie mogą zdążyc na czas, trzeba wprowadzać zmiany do harmonogramu. Wszystko jest bardzo nierealistyczne.

Inna sprawa, że wiemy, że kierownictwo niechętnie zgadza się na bardzo długie projekty i dlatego właśnie tworzy się już na wstępie fikcyjne terminarze, co z tego, że nigdy nie będą one wypełnione.

Wiesiek

7 paź 2019, 9:51
Brak lub nieumiejętna kontrola jest często gwoździem do trumny projektu. Żyjemy w czasach, w których wszystko się zmienia i trzeba się nastawić na to, że nic nie będzie tak jak nam się wydaje.

Dlatego wszystko trzeba rzetelnie monitorować, wprowadzać niezbędne zmiany i być pewnym, że panuje się nad sytuacja.

karolstary

21 gru 2019, 15:29
Często błędy popełniane są już na etapie planowania. I tutaj winę ponosi zwykle kierownik projektu. Te nierealistyczne harmonogramy czy, co gorsza, budżety, to właśnie to. Jeśli coś źle się zaplanuje, to nie jest dziwne, że wdrożenie też szwankuje.

jackowski

27 gru 2019, 22:49
Apropos niedoszacowań harmonogramu : http://pm-zen.pl/2011/02/prawo-dr-house-w-zarzadzaniu-projektami/ Ja jako fan House'a jestem zachwycowny :D
Odpowiedz
Program do zarządzania projektami,
zespołem i dokumentami on-line!