Zarządzanie projektami w branży budowlanej - Zarządzanie projektami - teoria i praktyka

Odpowiedz

PawełM

29 paź 2021, 4:58
Witajcie,

Interesuje mnie temat zarządzania w branży budowlanej. Zastanawia mnie czy w tej branży też można czy trzeba zarządzać projektami - czy to się w ogóle stosuje, że budując dom jednorodzinny ekipa rozpisuje sobie zadania itp.? Braliście może w czymś takim udział? Widzieliście np. gantta dla budowy domku jednorodzinnego?
Bardzo mnie to ciekawi, bo zamierzam niedługo sam się budować i przymierzam się do ropisania tego na projekt :)

Ostatnio zmieniony przez autora: 6 mar 2014, 11:05,
zmieniany zmieniany 1 raz(y)


Edula

31 paź 2021, 13:14
No pewnie, że to jest zupełnie częste i normalne, że zarządza się budową, remontami itp. za pomocą zarządzania projektami. A co do wykresu Gantta to widziałam takich już dużo, w sumie nie różnią się za bardzo od innych - przykładowy masz np. tutaj:

Ostatnio zmieniony przez autora: 6 mar 2014, 11:05,
zmieniany zmieniany 1 raz(y)


Leszczu

7 lis 2021, 3:13
Ja budowałem dom i niby nie miałem żadnego programu do zarządzania projektami ani czegoś w tym rodzaju, ale za to, jako że ogólnie wiem o co chodzi w tym wszystkim to różne elementy przemycałem, w taki mniej formalny sposób.
No bo z jednej strony fajnie jest mieć wszystko gdzieś w chmurze rozpisane, w programie czy gdziekolwiek, fajnie jest mieć drzewo projektu, wbs, gantta, ale ciężko jest w to wdrożyć robotników, którzy nie mają pojęcia co to znaczy baseline, kamień milowy czy np. w ogóle nie korzystają za bardzo z internetu. Więc tutaj trzeba raczej uważać.

Ostatnio zmieniony przez autora: 6 mar 2014, 11:05,
zmieniany zmieniany 1 raz(y)

Odpowiedz
Program do zarządzania projektami,
zespołem i dokumentami on-line!