Szkolenia

MS Project biegle

Tagi: zarządzanie projektami, MS Project

Warsztaty kierowane są do osób, chcących poznać praktyczne narzędzia pracy w programie MS Project. W szczególności jeśli:
- pracujesz w zespole realizującym projekty
- jesteś kierownikiem projektu
- chcesz przygotowywać harmonogramy projektu, śledzić ich wykonanie oraz generować raporty w MS Project

O czym ?
Kurs prezentuje od podstaw treści pozwalające na poznanie najważniejszych funkcji MS Project. Uwaga skupiona jest przede wszystkim na planowaniu zdań w projekcie, definiowaniu zasobów, tworzeniu struktury podziału pracy, budżetowaniu projektów, bilansowaniu zasobów, analizowaniu ścieżki krytycznej projektu oraz śledzeniu postępu prac w projekcie i generowaniu raportów w MS Project. Szkolenie nie koncentruje się jedynie na technicznej obsłudze programu, lecz na tym, jak wykorzystać możliwości MS Project w lepszym zarządzaniu projektem. Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów, w małych grupach. Uczestnicy rozwiązują praktyczne case studies, prowadząc projekt w MS Project od początku do zakończenia.

Co zyskasz?
Dzięki szkoleniu nauczysz się efektywnie korzystać z możliwości programu MS Project do zarządzania projektami. Z łatwością zaplanujesz projekt, sporządzisz jego harmonogram
w programie MS Project. Nie będzie stanowić dla Ciebie problemu monitorowanie postępu prac, przygotowywanie raportów i aktualizowanie projektu w trakcie jego realizacji w programie MS Project. Zaoszczędzisz wiele czasu w swoim zespole wykorzystując umiejętności zdobyte na szkoleniu. Tym samym osiągniesz lepsze wyniki w pracy, a dodatkowo otrzymasz od nas:
indywidualny dyplom ukończenia kursu
imienny certyfikat poświadczający uzyskane umiejętności po zdaniu dobrowolnego egzaminu z zakresu kursu.

Ramowy plan szkolenia

MODUŁ pierwszy
Zarządzanie projektami (podstawowe pojęcia, opracowanie struktury podziału prac, szacowanie zasobów i kosztów, metodyki).
Interfejs programu MS Project (menu, paski narzędzi, widoki, definiowanie opcji użytkownika).
Założenia projektu (data rozpoczęcia, zakończenia, metoda harmonogramowania, dni i godziny pracy, zmiana ustawień domyślnych).
Planowanie zadań (rodzaje zadań, lista zadań, czas trwania zadań, typy zależności między zadaniami i ich wprowadzanie, sposoby lokalizacji zadań w czasie, ścieżka krytyczna, hierarchiczna struktura projektu).
Administracja zasobami (rodzaje zasobów, tworzenie puli zasobów, sposoby wprowadzania zasobów, przydzielanie zasobów do pracy, zasoby materiałowe, kalendarz bazowy i kalendarze zasobów).
Budżetowanie projektu (stawki kosztów, rodzaje kosztów, cash flow).

MODUŁ drugi
Optymalizowanie projektu (wykrywanie i usuwanie konfliktów, wykrywanie zasobów przeciążonych, optymalizacja czasu trwania projektu, analiza PERT).
Raporty i analizy projektu (rodzaje raportów, filtrowanie, sortowanie, grupowanie, finanse).
Zarządzanie portfelem projektów i złożonymi projektami, konsolidacja.
Praca grupowa (komunikacja z użyciem e-mail oraz sieci www).
Realizacja projektu (plany bazowe, pośrednie, zapisywanie planów przejściowych, dane rzeczywiste, zarządzanie kosztami, monitorowanie odchyleń, analiza wartości uzyskanej).
Współpraca z innymi aplikacjami.

Zapisz się na milestep.pl!


Program do zarządzania projektami,
zespołem i dokumentami on-line!