Skuteczne zarządzanie projektami

PMI, PMBOK, PRINCE2 - te i inne sprawdzone metodyki zarządzania projektami, stosowane są z powodzeniem przez różne organizacje. Niejednokrotnie pomagają one usystematyzować procesy zarządzania projektami. Nasze doświadczenia (osobiste oraz naszych klientów) szybko nas jednak nauczyły, że dla większości małych firm lub zespołów projektowych, trzymanie się sztywno metodyk raczej utrudnia niż pomaga w osiągnięciu założonych celów.

PM Compass jest elastyczną aplikacją, która wspiera zarządzanie projektami w taki sposób, że cały wysiłek możemy skupić na faktycznym wykonywaniu zadań, a nie na procesach organizacyjnych i zarządczych. W intuicyjny sposób prowadzi zespół projektowy, zapewniając dostęp do informacji niezbędnych dla sprawnej realizacji zadań. Ułatwia komunikację ze współpracownikami lub klientami, dając im możliwość uczestniczenia w projekcie i śledzenia postępu prac.

Planowanie projektu - proste i szybkie

Z aplikacją PM Compass zaplanujesz cały projekt w kilka minut!

Sam lub przy udziale Twojego zespołu, w intuicyjny sposób możesz zdefiniować cały harmonogram projektu, dokonując stopniowej dekompozycji zadań. Szczegółowa struktura podziału pracy (WBS) skutecznie pomoże Wam współpracować przy projekcie i z sukcesem doprowadzić go do końca.

Zarejestruj się i zacznij używać PM Compass już dziś!

Zadania dobrze zdefiniowane

Aby członkowie zespołu projektowego mogli skoncentrować się na pracy i zgodnie z założeniami zmierzać do celu, ważne jest zapewnienie im dostępu do niezbędnych informacji. Precyzyjne określenie oczekiwań i skuteczna komunikacja gwarantują, że wszyscy uczestnicy projektu będą usatysfakcjonowani.

W PM Compass, na temat każdego zadania, można wydobyć szereg informacji:
- nazwę, szczegółowy opis zakresu, status,
- datę utworzenia i ostatniej modyfikacji,
- daty rozpoczęcia i zakończenia, szacowany nakład pracy,
- ile czasu, kto i kiedy już poświęcił na realizację,
- wszelkie pliki/dokumenty potrzebne do realizacji zadania lub będące rezultatem,
- komentarze i dyskusje prowadzone przez uczestników wokół zadania.

Wykres Gantta

Dzięki wykresom Gantta aktualizowanym online, jeden rzut oka wystarczy, by ocenić postęp prac w projekcie.

Na czytelnym diagramie można śledzić czas trwania zadań (planowany względem faktycznego) oraz szybko stwierdzić, które prace zostały już ukończone, a które się opóźniają. Dla lepszego obrazu, można przełączać się między widokiem dziennym i miesięcznym.

Olbrzymią wygodą jest możliwość dokonywania aktualizacji harmonogramu wprost na diagramie, po prostu przesuwa się belki obrazujące zadania wprost na osi czasu.

Zarządzanie zespołem projektowym

PM Compass stanowi kompletną, wspólną platformę wymiany informacji, w ramach której można zebrać członków zespołu, pracowników, podwykonawców, a nawet klientów.

Każdy z tych użytkowników może mieć dostęp do wszystkich lub wybranych projektów, z różnym poziomem uprawnień, z dowolnego miejsca, o każdej porze.
Część może być przypisana jako aktywni uczestnicy projektu i realizatorzy zadań,
a część może mieć wyłącznie wgląd w postępy projektu.

Graficzne wskaźniki - szybka ocena

Zarządzanie wieloma projektami i zadaniami jest proste, gdy ma się pod ręką właściwe narzędzia. Dlatego nasz system do zarządzania projektami, ma zaimplementowane różnorodne rozwiązania, ułatwiające codzienną pracę i szybką ocenę sytuacji.

Graficzne wskaźniki pozwalają już na pierwszy rzut oka ocenić postęp zadań, określić liczbę dokumentów przy każdym z elementów projektu czy zidentyfikować toczące się dyskusje.
Zakończone zadania wyświetlane są w innym kolorze, jest także możliwość całkowitego ich wyłączenia z aktualnego widoku.

Program do zarządzania projektami,
zespołem i dokumentami on-line!