Cechy dobrego project managera - Zarządzanie projektami - teoria i praktyka

Odpowiedz

wojtek_it

22 lip 2019, 19:29
Zastanawiam się ostatnio nad tym, jakie cechy charakteru, termperament, umiejętności, zdolności czy cokolwiek innego, powinien mieć idealny project manager. Może Wy wiecie?

Katarzyna_o

17 sie 2019, 6:24
Przeczytałam gdzieś kiedyś, że dobry pm to taki, który jest przywódcą, którego wszyscy traktują jak partnera. Dla mnie to wyczerpuje temat.

palka

18 sie 2019, 9:09
Dla mnie musi być dynamiczny i mieć niespożyte pokłady energii. To jest klucz do dobrze zmotywowanego, energicznie działającego zespołu.

Oprócz tego warto wspomnieć o dobrym przygotowaniu teoretycznym - znajomości metodyki, a także doświadczeniu, które trudno przecenić.

Izkaa

7 paź 2019, 7:21
Ja myślę, że osobowość ma tutaj duże znaczenie. Project manager to ktoś otwarty, z wykształconą inteligencją emocjonalną i dobry w umiejętnościach interpersonalnych. Musi umieć też łagodzić kłótnie i rozwiązywać problemy.

marcik

8 sty 2020, 13:41
Tak naprawdę fajnie by było, gdyby taki kierownik znał się na wszystkim. Miał rozległą wiedzę w zakresie tematyki projektu, który prowadzi, znał różne metodyki, miał duże doświadczenie i wysokie zdolności interpersonalne.
Tylko wróćmy na ziemię - pm, też człowiek.

hubert

13 maj 2020, 17:38
Tutaj znalazłam artykuł o cechach charakteru pma. Agent do zadań specjalnych - to jest to :-) http://gazeta-it.pl/pl/kariera/5488
Odpowiedz
Program do zarządzania projektami,
zespołem i dokumentami on-line!