Twoja rada dla kierownika projektu - Zarządzanie projektami - teoria i praktyka

Odpowiedz

przemekw2

1 paź 2019, 14:27
Proszę o wpisywanie rad do kierowania projektem. Moja: Upewnij się, że stworzyłeś jasne kryteria sukcesu projektu i wszyscy jego członkowie rozumieją je tak samo jak Ty. Nie ma nic gorszego jak dażenie do różnych celów w jednym projekcie.

beatrycze

6 gru 2019, 9:59
Moja wskazówka: Jeśli czujesz (czy z doświadczenia, czy nawet intuicji), że coś jest nie tak, to zbadaj to i nie zważaj na to, że będą nazywać Cię upartym czy czepiającym się szczegółów ;)

Monika_w

15 lut 2020, 17:19
Uparty jak osioł pm. Straszne ;)
Ode mnie - miej wszystko zawsze na papierze. Ustne zobowiązania mogą nigdy nie zostać zrealizowane.

Robin

8 kwi 2020, 14:22
Ja jeszcze dorzucę: najważniejsze jest zrozumienie oczekiwań Twoich interesariuszy - to jest tak naprawdę istota pracy pma!

ewez

26 cze 2020, 14:33
Moja rada nr 1 ;-) Nie przywiązuj się do jednego narzędzia czy metody. Na wszystko jest określony czas i miejsce - trzeba elastycznie dobierać narzędzia do aktualnych wymagań.

Kwater

30 cze 2020, 7:12
Zawsze planuj koszty od samego początku, do samego końca! Budżet to coś czego nie przeskoczysz.

aga_graj

30 cze 2020, 10:59
Ja za najważniejsze uważam zarządzanie ludźmi - poznaj dobrze swój team i traktuj każdego indywidualnie - tylko wtedy będziesz mógł dać każdemu motywację i energię do działania.

Magossi

30 cze 2020, 20:02
A ja bym do zzl dopowiedziała - nie ma nic taki niesprawiedliwego jak równe traktowanie nierównych.
Odpowiedz
Program do zarządzania projektami,
zespołem i dokumentami on-line!