Problem z komunikacją w zespole - Zarządzanie projektami - teoria i praktyka

Odpowiedz

agus

2 cze 2016, 18:57
Pracuję nad dość dużym projektem, który polega na zaprojektowaniu portalu internetowego. Zauważyłam, że każdy działa bardzo indywidualnie i brak jest właśnie komunikacji. Co zrobić, żeby ludzie oderwali czasem nosy od komputerów i zaczęli komunikować się między sobą?

LukaszOpen

4 lip 2016, 16:38
A czy ten projekt ma swojego kierownika (project managera)? Bo to właśnie on powinien dbać o takie rzeczy jak komunikacja.

agus

20 paź 2016, 8:42
Tak, zespół ma kierownika. Problemem jest to, ż średnio zna się on na rzeczy od strony technicznej.
Właśnie myśleliśmy nad tym, co możemy zrobić i mamy kilka bardzo ogólnych pomysłów: może coś z workflow? Lepsze zarządzanie dokumentami? Może jakieś kursy z komunikacji?
Napiszcie co o tym sądzicie.

yarek

12 lis 2016, 1:26
A do czego tak naprawdę potrzebna Wam jest poprawa komunikacji? Bo na razie wygląda to trochę tak, jakby dla samej poprawy. Napiszcie o szczegółach, wtedy może uda nam się wspólnie coś wymyślić.

Robin

23 gru 2016, 6:00
Ja nie wiem czy problem leży w dokumentacji. Jeśli ludzie nie umieją się ze sobą komunikować, to zwykle problem nie leży w papierkach.
Komunikacja jest o tyle trudnym zagadnieniem, że ciężko jest do tego zmusić. Może spotykajcie się częściej, w mniej formalny sposób? Może zmieńcie sztywne, obowiązkowe narady w takie w bardziej przyjaznej atmosferze?

agus

26 gru 2016, 0:28
yarek: Poprawa komunikacji potrzebna nam jest, żeby poprawić również efektywność prac jako całości. Pojawiają się małe problemy ze scalaniem produktu - wymaga on wtedy poprawek. Czuję po prostu, że coś na pewno da się tutaj zrobić, żeby sytuację poprawić i móc się rozwijać.

mat_P

10 kwi 2017, 8:25
Następnym razem "zainwestujcie" w strukturę podziału pracy. To bardzo wiele może ułatwić właśnie w takich problemach, jak scalanie produktu na przykład. Oprócz tego, usiądźcie po prostu spokojnie i pogadajcie o tym, jak każdy z Was rozumie ten problem komunikacji. Najpierw starajcie się odnależć źródło, a dopiero potem naprawiajcie sytuację.

mse

23 maj 2017, 11:05
A może warto zainwestować w narzędzia, które będą wspierać komunikację. Może warto skorzystać z jednego z systemów do zarządzania projektami, który wspiera wewnętrzną komunikację dodatkowymi powiadomieniami, umożliwia komentowanie zadań realizowanych w firmie?

nishgau

15 lip 2017, 13:52
Its refreshing and get access to live xbox codes. free xbox live its simple to get free codes for xbox gaming. Now get unlimited codes for free and enjoy the xbox games to an extent.
Odpowiedz
Program do zarządzania projektami,
zespołem i dokumentami on-line!