Certyfikat PMP czy CAPM? - Szkolenia, kursy, certyfikaty

Odpowiedz

Katarzyna_o

2 maj 2019, 23:29
Ostatnio wpadł do mojej głowy pomysł żeby zdobyć certyfikat. Poradźcie - PMP czy CAPM?

ewez

20 cze 2019, 17:43
Ja zrobiłam PMP i myślę, że to był dobry wybór. Zdecydowanie polecam!

magdasul

27 cze 2019, 18:49
Tak, pmp to chyba najbardziej popularny certyfikat i poszukiwany wśród pmów.
Czytałem też jakieś statystyki, które mówiły (chyba były robione w USA) o tym, że dzięki niemu można uzyskać najwyższe dochody w branży. Dlatego ja też uważam, że to jest najlepszy wybór.

TomekOpen

17 lip 2019, 6:33
Jaki certyfikat wybierzesz - zależy od Twoich osobistych potrzeb - w internecie jest mnóstwo przydatnych informacji. Ja od siebie napiszę, że czekogolwiek byś nie zrobiła, zaopatrz się w PMBOKa - niezbędna lektura!

Katarzyna_o

5 sie 2019, 10:52
Dzięki za odzew. A gdzie mogę w Warszawie zrobić te certyfikaty?

ewez

22 wrz 2019, 14:35
W Centrum Egzaminacyjnym "Prometric". Życzę powodzenia przy przygotowaniach i na egzaminie.

Edula

16 lis 2019, 20:11
Ja bym jednak zastanowiła się nad CAPM - trzeba mieć dużo mniej wypracowanych godzin przy projekcie lub "wyrobić to" na jakiś kursach. Przy PMP musisz włożyć w to dużo więcej pracy.

Katarzyna_o

10 mar 2020, 9:23
No tak, wiem, to jest istotny minus, szczególnie, że teraz takiego doświadczenia jeszcze nie mam. Cena CAPM też pewnie jest dużo niższa?

TomekOpen

28 mar 2020, 14:48
No pewnie, że tak. Jak dobrze kojarzę, kosztuje on około ponad 200 $, ale chyba jeśli nie jesteś członkiem PMI musisz jeszcze dopłacić.

lis_pud

20 kwi 2020, 7:53
Jak rozumiem, nie jesteś jeszcze doświadczona w pm dlatego proponuję najpierw popracować trochę przy różnych projektach, a potem wybierać certyfikat. Ale i tak życzę powodzenia.
Odpowiedz
Program do zarządzania projektami,
zespołem i dokumentami on-line!