Prince2 foundation - Szkolenia, kursy, certyfikaty

Odpowiedz

monika_broker

23 lis 2020, 18:56
Jak w temacie - podbijam kwestię prince2 foundation.
Co sądzicie o tym egzaminie? Warto robić?
W ogóle czy warto "pakować się" w metodykę prince2? Co sądzicie? Macie jakieś doświadczenia w tym względzie?
Pytam bo mam możliwość zrobienia tego certyfikatu i nie wiem czy jest sens tracić siły i wolny czas akurat na to.

LukaszOpen

10 gru 2020, 0:02
Jeśli po to, by nauczyć się czegoś przydatnego, to raczej nie, lepiej iść na coś konkretnego i ukierunkowanego (jakiś konkretny obszar zarządzania projektami).
Jeśli kolekcjonujesz certyfikaty, to warto. Możesz mieć w kolekcji dużo różnych certyfikatów, których nazwy nic nikomu nie mówią, ale akurat prawie każdy, nawet nie mający nic wspólnego z zarządzaniem projektami kojarzy co to PRINCE2.

yarek

8 sty 2021, 22:47
Prince2 foundation to podstawowy egzamin, ale na pewno zawsze się przyda - daje Ci solidną wiedzę z zakresu i to przyda Ci się w każdej pracy. Wiem, że w wielu firmach menedżerowie projektu są wysyłani na ten egzamin, żeby uporządkować wiedzę i usystematyzować wiadomości. Jest to również certyfikat rozpoznawany na całym świecie, więc to zawsze dobrze wygląda w cv.
Jeśli masz możliwość - rób, na pewno nie zaszkodzi, a może pomóc.

jackowski

12 sty 2021, 9:24
Ja z pytaniem z innej strony - czy żeby podejść do tego egzaminu trzeba koniecznie robić kurs? Czy można się zapisać tylko na sam egzamin? Pytam, bo wydaje mi się, że to wyrzucanie pieniędzy w błoto - kursy są bardzo drogie, a egzamin chyba da się zdać wkuwając podręcznik i korzystając z odpowiednich materiałów. Tak mi się wydaje przynajmniej.

aga_broker

7 lut 2021, 6:26
Czesć :)

Nie polecam samodzielnego przygotowania do egzaminów z PM - żadnych!
Jak dobrze pamiętam to statystyki przedstawiają się tak - jak ktoś się uczy samodzielnie to zdawalność jest na poziomie około 40%. Po kursie - powżej 90%. Więc może warto zainwestować jednak w kurs i mieć praktyczną pewność sukcesu ;)
Ale oczywiście - nie ma obowiązku.

Tak czy siak - życzę sukcesu!
Odpowiedz
Program do zarządzania projektami,
zespołem i dokumentami on-line!