SCRUM - Szkolenia, kursy, certyfikaty

Odpowiedz

Wislo

3 sie 2021, 5:25
Co powiecie o tej metodyce? Właśnie zostałem zatrudniony w firmie informatycznej, gdzie projekty są zarządzane właśnie tym sposobem. Muszę szybko ogarnąć jakie są zasady, czym się kierować.

magdasul

9 sie 2021, 2:57
SCRUM najlepiej opisuje stwierdzenie: łatwo go zrozumieć, trudno opanować. A tak dokładniej, poczytaj jakieś opracowania, książki. Jest tego bardzo dużo. Polecam też oficjalny SCRUM Guide (tylko 16 stron).

Junior

5 wrz 2021, 22:04
Właśnie, trudno byłoby nam się rozpisywać to o każdym aspekcie. Mi zdarzyło się uczestniczyć w kilku projektach zarządzanych w ten sposób. Nacisk kładziony jest przede wszystkim na pracę, minimalizowanie formalności. Dobrą rzeczą są codzienne spotkania, każdy dokładnie wie na jakim etapie jest projekt, w razie problemów dzieli się nimi natychmiast.
Maciek.

magdasul

28 wrz 2021, 8:49
Ok Ok, ale trzeba mieć na uwadze, że ktoś o tych formalnościach też musi pamiętać. To że SCRUM nie zajmuje się budżetowaniem, nie oznacza że budżetowanie znika. ;)

Dominik_G

1 paź 2021, 16:43
Tak samo jak prowadzenie dokumentacji. Osoba odpowiedzialna za projekt musi pamiętać również o tym.

Junior

6 paź 2021, 14:57
Z perspektywy klienta dobre jest to, że cały czas coś otrzymuje. Każdy sprint przybliża go do finalnego produktu. Przez to jest dużo bardziej spokojny, widzi cały czas co się dzieje z projektem.

Wislo

31 paź 2021, 7:31
Dzięki, trochę rozjaśniliście mi sprawę. Przeczytałem ten Guide, wszystko wydaje się jasne. Mój team jest już ponoć wdrożony w ten sposób prowadzenia projektu, więc mam nadzieję, że będzie ok.
Pozdrawiam,
Kuba.
Odpowiedz
Program do zarządzania projektami,
zespołem i dokumentami on-line!