Certyfikat to konieczność w branży pm? - Szkolenia, kursy, certyfikaty

Odpowiedz

danka_76

10 cze 2019, 6:21
Cześć

Właśnie postanowiłam, że chciałabym zostać project managerem z prawdziwego zdarzenia :) Dlatego mam pytanie, jaki certyfikat najlepiej zrobić? PMi? IPMA? Wiem, że to zależy od branży, ale myślę, że ogólnie też można coś o nich powiedzieć.

Pozdrawiam!

fulka00

21 wrz 2019, 14:11
Z mojego doświadczenia, posiadanie certyfikatu PMI jest coraz popularniejsze jako wymagania przy ubieganiu się o pracę Pm-a. Czyli chyba certyfikat to coraz bardziej konieczność.

stanislaw_broker

29 sty 2020, 17:21
Oczywiście różne firmy i nawet różni HRowcy mogą mieć zupełnie różne podejście do tej kwestii. Chyba nikogo nie zdziwi jak napiszę, że najważniejsze jest DOŚWIADCZENIE. Ale certyfikaty, jakby nie patrzyć, to doświadczenie (połączone z wiedzą teoretyczną), potwierdzają.
Zresztą to chyba odwieczny temat dyskusji - teoria czy praktyka :)

Artek

22 sty 2022, 16:59
Certyfikat może się przydać, jeśli jesteś angażowany jako Kierownik Projektu w dużych przedsięwzięciach realizowanych w wyniku postępowania przetargowego. Zdarzyło mi się spotkać w zapytaniach przetargowych z wymaganiami dotyczącymi tego, że Kierownik Projektu ze strony wykonawcy musi mieć certyfikat - PMI lub PRINCE2.
Więc jeśli masz okazję, i przede wszystkim wiedzę, to się certyfikuj!
Odpowiedz
Program do zarządzania projektami,
zespołem i dokumentami on-line!