Relacja między project managerem, a zespołem - Zarządzanie projektami - teoria i praktyka

Odpowiedz

norbert_k

23 maj 2019, 7:32
Kieruję teamem, który składa się z 12 osób. Staram się z nimi rozmawiać, rozwiązywać problemy (również osobiste), być ich dobrym kumplem. Dla mnie to idealny układ, ale jest jeden problem. Mając bliskie kontakty z moimi pracownikami, nie potrafię rzetelnie ich ocenić. Co zrobić, żeby zachować dobre relacje z nimi, a jednocześnie nie pomijać ich błędów i zaniedbań?

Lisu_222

29 wrz 2019, 8:02
Musisz po prostu stawiać sprawy jasno. Życie zawodowe (nawet kierownika projektu ;) i prywatne, to zupełnie dwie różne kwestie. Wiem, że nie jest możlwie oddzielenie ich w 100%, ale trzeba się starać.

Druga sprawa, to to, że każdy członek zespołu projektu musi mieć dokładnie przypisane obowiązki (cele, rezultaty do osiągnięcia). Dzięki temu unikniesz niejasności i będziesz mógł jasno mierzyć wykonanie zadań.

beatrycze

30 wrz 2019, 12:39
O nie, to nie jest dobry pomysł, żeby rozwiązywać osobiste problemy pracownika. Naprawdę to nie jest Twoja rola.

Edula

5 lis 2019, 7:12
Bycie szefem i przyjacielem nie może iść w parze. Nigdy. Musisz wybrać - jedno albo drugie.

marcik

17 lis 2019, 22:33
wg mnie to miłe usłyszeć, że są jeszcze menedżerowie, którzy naprawdę dbają o swój zespół projektowy, bo to jest naprawdę ich główna rola w byciu liderem.
Każdy pracownik działa lepiej z przyjaznym środowisku - nie powiecie, że nie mam racji. Jednak w części zgadzam się też z przedmówcami - jest odpowiedni czas na przyjaźń i na pracę - tego nie można za bardzo łączyć.

Jeśli chcesz dobrze ocenić pracę w projekcie, użyj jakiegoś narzędzia do współpracy online, tak żeby wszyscy od razu mogli zobaczyć co robili źle, a co dobrze.
Odpowiedz
Program do zarządzania projektami,
zespołem i dokumentami on-line!