Kilka projektów jednocześnie - Zarządzanie projektami - teoria i praktyka

Odpowiedz

Baloons

13 maj 2019, 7:39
Cześć,
Mam okazję być kierownikiem kilku projektów (no, powiedzmy, że na razie dwóch) na raz. Czy ma ktoś może doświadczenia związane z takim zarządzaniem multiprojektowym ;)? Może możecie mi doradzić jakie narzędzi powinienem użyć, z czego skorzystać?

palka

30 lip 2019, 0:05
Najlepszą radą jest - bądź zorganizowany. Łatwo powiedzieć, ale trudniej na pewno zrobić. Dlatego przetestuj kilka narzędzi do zarządzania projektami i wybierz to, które najbardziej Ci pasuje - to ma być coś, w czym będziesz się dobrze czuł i nie przysporzy Ci tylko frustracji.

Pamiętaj też, że już zarządzanie jednym projektem bywa wyzwaniem. Mając dwa musisz zwrócić szczególną uwagę na komunikację między Tobą a zespołem. Pamiętaj też, żeby w jakiś sposób 'rozdzielać' projekty, żebyś nie zaczął mylić jednego z drugim.

Leszek

28 wrz 2019, 9:42
To jest tak naprawdę rada również do prowadzenia jednego projektu, ale przy wielu jest szczególnie ważna. Pamiętaj, żeby Twoi klienci byli zawsze dobrze poinformowani.
Żadna strona nie może być zaskakiwana - komunikacja więc jest tutaj najważniejsza.

Robin

9 lis 2019, 14:07
Ja chyba też mogę tylko podkreślić to, że komunikacja jest kluczowa. Z własnego doświadczenia wiem, jak ciężko jest bez aktualnej informacji.

Ważne jest to, żeby wszyscy mieli świadomość celu projektu - bardzo często zdarza się, że cel to tylko parę słów na kartce, a członkowie zespołu dawno o nim zapomnieli. Dbaj o to, żeby tak nie było w Twoim przypadku.

Monika_w

28 lut 2020, 10:34
Znalazłam taki artykuł: http://ceo.cxo.pl/artykuly/40384_0/W.srodowisku.wielu.projektow.html. Mnie zaciekawił. Zobacz czy Ty też znajdzie tutaj jakieś przydatne informacje.

micho

25 maj 2020, 19:04
Jeśli zależy Ci na profesjonalnym podejściu do zarządzania wieloma projektami na raz to polecam ukończenie jakiegoś szkolenia z tego zakresu. Nazywa się to zwyle zarządzaniem portfelem projektów. Wrzucam tutaj przykładowe szkolenie - możesz przeczytać jaki ma zakres merytoryczny i wszystkie szczegóły.
http://www.szkolenia.berndson.pl/kursySzkolenia_Zarzadzanie-portfelem-projektow-w-firmie.html
Odpowiedz
Program do zarządzania projektami,
zespołem i dokumentami on-line!