Jakie jest dla was główne zastosowanie harmonogramu? - Zarządzanie projektami - teoria i praktyka

Odpowiedz

Fosal

16 lip 2019, 6:27
Jak w tytule. Uważacie, że harmonogram jest potrzebny tylko jako dokument dla kontrahenta? Czy naprawdę jest świetnym narzędziem do sprawnej egzekucji projektu? A może jest zupełnie niepotrzebny?

osobiście nie czuję do końca sensu tworzenia harmonogramu, jeśli i tak zawsze są zmiany i opóźnienia. Czekam na wasze opinie

Ankaha

16 lip 2019, 18:26
Ja nie chcę pisać, że harmonogramy nie mają sensu, bo mają ogromny, tylko trzeba pamiętać, żeby nie zmieniły się one w fikcyjne papierki, które pokazują inwestorowi nieprawdziwy obraz sytuacji. Często również ludzie zupełnie nie potrafią korzystać z systemu zarządzania projektami, który im proponujemy i wtedy harmonogram już zupełnie nie przystaje do rzeczywistości.

Lisu_222

21 sie 2019, 17:57
Też miałem okazję brać udział w projektach, w których były pięknie stworzone harmonogramy, tylko że nikt ich nie używał. Zupełnie bez sensu. Tylko pytanie czy powinniśmy uznać w takim wypadku je za nieużyteczne i przestać je tworzyć czy raczej zrobić coś ze swoim zespołem - jakieś szkolenie np.

tomek_k

5 wrz 2019, 16:18
Mnie się wydaje, że nie jest problemem samo harmonogramowanie, tylko to, że nie potrafimy zmieniać go odpowiednio w trakcie realizacji projektu. Moim zdaniem harmonogram to świetne narzędzie, które pozwala trzymać mój projekt w odpowiednich ramach.
Jednak tutaj istnieje istotny warunek - musi być on dobrze skonstruowany i wszyscy członkowie projektu powinni go rozumieć i korzystać z niego.

palka

12 wrz 2019, 7:36
Dla mnie taki plan to podstawa. Jak inaczej mogę śledzić wykonanie poszczególnych zadań? Jak mogę inaczej wyłapać opóźnienia? Ja wiem, że harmonogram to nie żywy projekt, ale pozwala na wiele przydatnych działań.
Odpowiedz
Program do zarządzania projektami,
zespołem i dokumentami on-line!