Co po prince2 practitioner? - Szkolenia, kursy, certyfikaty

Odpowiedz

Kris

5 cze 2019, 22:15
Cześć

Zdałem egzamin Prince2 Practitioner i teraz myślę nad tym jak się dalej rozwijać w PM.

Na razie nie pracuję w branży, ale bardzo chciałbym, bo wiem, że to jest jedyny sposób na praktykę w tym kierunku.
Zastanawiałem się, co mogę zrobić, żeby być jeszcze bardziej atrakcyjnym pracownikiem w oczach mojego przyszłego pracodawcy. Myślałem o czymś na wzór zarządzania ryzykiem lub zarządzania jakością - czy ma to sens? Są może jakieś certyfikaty, które mógłbym zrobić z tego zakresu?

Myślałem też o oprogramowaniu do zarządzania projektami - słyszałem o MS Project i o Basecampie, na pewno są też inne - z którymi warto się zapoznać? Trudno nauczyć się obsługi takich programów? Może mi to pomóc w poszukiwaniu pracy?

agus

6 lip 2019, 17:17
Witaj,
Gratuluję zdobycia certyfikatu!
Na Twoje pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Musisz najpierw sam zastanowić się w jakiej branży chcesz pracować - jeśli wybierzesz bankowość to zarządzanie ryzykiem jest super. Jeśli chciałbyś wejść w sektor budownictwa - wtedy idź np. w stronę planowania.
Co do softu - MS Project i Basecamp są najbardziej popularne. Zawsze warto się z nimi zapoznać. Jest też dużo innych programów, dlatego jeśli chcesz wybrać któryś z nich, to musisz być zdecydowany, że właśnie w tym kierunku chcesz się specjalizować.
A poza tym, najważniejsza w tym wszystkim jest praktyka - więc na początku tego szukaj - powodzenia!
Odpowiedz
Program do zarządzania projektami,
zespołem i dokumentami on-line!