Najbardziej i najmniej produktywne godziny pracy - Zarządzanie projektami - teoria i praktyka

Odpowiedz

ostry

7 sie 2021, 13:12
Nie wiem czy piszę w dobrym dziale, ale lepszego nie znalazłem niestety. Chciałbym zapytać was o to w jakich godzinach pracuje się wam najlepiej, aw jakich najgorzej. Od czasu doczasu odwiedzam CNN.com. Ostatnio znalazłem tam informację, że najmniej produktywnym czasie w trakcie dnia jest godzina 14:55 (badanie przeprowadzone przez Londonoffices.com). Natomiast najbardziej produkywna jest godzina 10:26. Chyba muszę się z tym badaniem zgodzić, bo najlepiej pracuje mi się w godzinach późno porannych. W sumie, mój mózg dobrze funkcjonuje również pomiędzy 00:00, a 03:00 w nocy. A jak jest u was? Jakie są wasze najmniej i najbardziej produktywne godziny pracy? Kiedy możecie najłatwiej się skupić?
Arek.

stanislaw

24 sie 2021, 9:23
Wydaje mi się, że najmniej produktywny czas dla mnie to , okres po lunchu, około 13:30. O 12:00 jem obiad i byłbym w stanie w tym czasie całkiem łatwo usnąć. Zwykle wybieram się wtedy na krótki spacer, który potrafi mnie obudzić. Wstaję wcześnie, i wydaje mi się, że dla mnie najlepszą godziną pracy jest czas od 7:30 do 11:00.

Stresior

11 wrz 2021, 9:19
Ja nie zauważyłem dużej zależności między moją wydajnością w pracy, a godziną. Raczej wszystko zależy od mojego samopoczucia, i tego co robię. Jeśli coś mnie w ciągnie, to mogę pracować 8h bez przerwy.
No może z jedym wyjątkiem: jeśli jest 14:55 i za 5 minut kończę pracę ;)
Odpowiedz
Program do zarządzania projektami,
zespołem i dokumentami on-line!